Giyotin Cam Balkon

Giyotin Cam Balkon

Uzaktan kumandalı ve motorlu olarak üretilen giyotin cam balkon sistemi çoğunlukla cafe gibi ortamlarda kullanılmaktadır. Bu sistemlerde 2 adet panel bulunmakta olup biri sabit diğeri ise hareketli olmaktadır. İstanbul giyotin cam balkon hizmeti veren firmamız kapsamında hem 2 panelli hem de 3 panelli ve 4 panelli modeller üretmekteyiz.

Bu kapsamda 3 panelli olarak üretilen giyotin cam sistemlerinde yine bir panel sabit bu sefer diğer 2 panel hareketli olarak üretilmektedir. Bu kapsamda cam sistemleri yüksekliğe göre 4 panelli olarak da üretilmekte olup tamamen kullanılacak alanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir.

Çoğu zaman hareketli küpeşte adı da verilen giyotin cam balkon cafe gül Restaurant gibi sosyal alanlarda tercih edilmektedir. Genellikle masa hizasında veya sabit noktada bırakılan bu sistemler tek cam veya ısıcam kullanılarak da farklı modellerde üretilebilmektedir.

Giyotin Cam Nerelerde Kullanılır?

Giyotin cam nerelerde kullanılır? sorusu özellikle cafe cam sistemleri kapsamında kullanıldığından bahsetmek mümkündür. Ancak sadece kafe değil aynı zamanda restorant veya diğer sosyal alanlarda, kış bahçesi, yaz bahçesi, düğün salonları, pergola, tente, stadyum veya teras gibi alanlarda da Tercih edilen balkon sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Giyotin cam sistemleri ile klasik cam sistemleri arasında birçok noktada benzerlik ve farklılık bulunmaktadır. Özellikle bu sistemleri klasik cam sistemlerinden ayıran en önemli özelliği çalışma prensibidir. Bu ürünler çift yönlü olarak açılıp kapanabilir özelliğe sahip olup aynı zamanda istenilen her yere montajı da mümkün olmaktadır.

Tamamen müşterilerimizin isteğine bağlı olarak yukarıya ve aşağıya ya da sağa ve sola açılabilir modeller üretmekteyiz. Bu modellerin çalışabilmesi için özel bir motora ihtiyacı bulunduğundan genellikle diğer cam balkon sistemlerine göre biraz daha maliyetli olmaktadırlar.

Giyotin Cam Balkon Sistemleri

Yukarı toplanan cam sistemine sahip olan giyotin cam balkon sistemleri ile genellikle camın sağladığı görüş açısı ve doğa ile daha iç içe mekanlar yaratma konusunda oldukça işlevsel olmaktadırlar.

Tamamen mekanlara özel olarak tasarlanan bilen bu ürünler aynı zamanda malzeme yapısına göre de üst düzey güvenlik ve emniyet de sağlamaktadır.

Fonksiyonel ürünler olmasının yanı sıra kolay kullanıma sahip olması da bu noktada giyotin cam balkon sistemlerinin en çok tercih edilme nedenlerini oluşturmaktadır.

Genellikle çelik mil silindir veya İtalyan tiger kayış kullanılarak tasarlanan bu modellerde camların hareket edebilmesi için özel motor sistemleri de kullanılmaktadır. Ancak tüm modeller motorlu olarak üretilmekte olup tamamen kişilerin tercihine bağlı olarak motorlu ya da manuel olarak üretilmektedir.

Kullanılan camların diğer cam balkonları ile kıyaslandığı durumlarda yağmur, rüzgar veya kar gibi olumsuz hava koşullarına karşı daha dayanıklı olduğu da bilinmektedir.

Bu ürünler pencere, oda bölmeleri veya kapı girişleri için kullanılabilir olup hem harekete hem de sabit parçalardan oluşturulmaktadır.

Hareket sensörüne sahip olan bu ürünler özellikle çocuk emniyeti ve hırsızlara karşı güvenlik noktasında özel hareket sensörüne sahiptirler.

İstenilen renge özel olarak boyanan alüminyum profiller sayesinde kullanılacak mekana birebir uyumlu modeller oluşturmak mümkündür.

çift taraflı yalıtım sağlaması nedeniyle hem yaz aylarında hem de kış aylarında maksimum seviyede ısı yalıtımı ortaya koymaktadır.

4500mm genişlik ve 2600mm yüksekliğe kadar tüm alanlarda uygulanabilen sistemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanılan ürünlerin bu noktada ısıya karşı dayanıklı olması ve çelik halatlar kullanılarak üretilmesi güvenlik açısından da oldukça önemlidir.

Giyotin Cam Balkon Avantajları Nelerdir?

Neden giyotin cam balkon tercih etmeliyim? Diye merak eden kişiler için özellikle bu sistemlerin birçok alanda genellikle sosyal mekanlarda oldukça kolay kullanıma sahip olmaları ve aynı zamanda güvenilir sistemlere sahip olmaları en önemli avantajları arasında yer almaktadır.

Dikey hareketli bir sisteme sahip olan giyotin cam balkon aynı zamanda motorlu ve uzaktan kumandalı sisteme sahip olmasıyla tek tuşla ortamı açık veya kapalı mekana dönüştürmek mümkün hale gelmektedir. Giyotin cam balkon avantajları genel olarak otomatik çalışma sistemine sahip olması nedeniyle normal cam balkonlara göre yer kaplamaktadır.

Aynı zamanda hareketli panellere sahip olması nedeniyle giyotin cam balkonlar klasik cam balkonlara göre daha kolay temizlenebilir özelliğe sahip olup üst kısımda yer alan ve ulaşılması zor olan noktalara merdiven kullanılmasına veya dış cepheye çıkılmasına ihtiyaç duyulmadan temizlenmesi mümkün olmaktadır.

Tamamen kullanılacak alana göre ayarlanabilir yüksekliğe sahip olan panelleri sayesinde korkuluk olarak kullanılması da mümkün olup geneli bir de yaşlı ve çocuk olan ortamlarda güvenli kullanım rahatlığı sağlamaktadır.

Su sızdırmaz özelliği sayesinde genellikle kış aylarında kar veya yağmur yağışı meydana geldiğinde bu sistem içeriğe su sızdırmaz ve böylelikle 4 mevsim boyunca kullanım imkanı sağlar.

İyi tasarlanmış ve işçiliği yapılmış giyotin cam modellerimiz sayesinde estetik bir görünüm kazandırarak balkonları daha dekoratif hale getirmek mümkündür.

Standart cam balkonlara göre genellikle manzaranın kesintisine engelleyerek camdan tam olarak dışarıyı görmek mümkün hale gelmektedir.

En önemli özelliği ise motor sistemi hem kolay bakıma sahip olup hem de sessiz çalışan bir sistem olması nedeniyle açılıp kapanma sırasında herhangi bir rahatsızlık vermemektedir. Genel olarak avantajlarını listelemek gerekirse şunları saymak mümkündür;

Giyotin cam sistemi dikey olarak çalışma prensibine sahip olduğundan estetik bir tasarım sunmaktadır.

Giyotin Cam Balkon Fiyatları

Giyotin cam balkon fiyatları özel motor kullanılması nedeniyle diğer cam balkon modellerine göre daha yüksek fiyatlara sahip olup genellikle kullanım kolaylığı ve avantajları kapsamında maliyeti yüksek olsa da birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Estetik görevini nün yanı sıra giyotinli cam balkon modelleri oldukça kolay kullanıma sahip olup herhangi bir işleme ihtiyaç duymadan sadece kumanda komutu ile kullanılabilir olması nedeniyle fiyatlar genellikle kişiler için çok fazla önem arz etmemektedir.

Bu noktada giyotin cam m2 fiyatları camın rengine bir gül mekanın büyüklüğü ölçüsüne, sistemin 2’li, 3’lü veya 4’lü olmasına göre değişiklik göstermektedir.

Aynı zamanda kullanılan motor, giyotin cam sistemi ait zincir ya da kayış ile birlikte ürünlerin sunmuş olduğu faydalar da fiyatlar noktasında belirleyici olmaktadır.

Bu kapsamda motorlu ya da manuel mekanizma ile çalışması ve ürünlerin metrekare fiyatları ile malzeme kalitesi giyotinle cam balkon fiyatları hesaplaması yaparken etkili faktörler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Giyotin cam balkon fiyatları hakkında tercih ettiğiniz model ve metrekare ölçünüze göre en net fiyatlara sitemiz üzerinden model metrekare fiyatları üzerinde inceleme yaparak daha sonra firmamız ile görüşme yapmanız hâlinde ulaşmanız mümkündür.

 

Katlanır Cam Balkon

Desteğe mi İhtiyacınız Var?

Bize Ulaşın
No Image Found