PVC Doğrama

PVC doğrama

PVC doğrama temelde kapı ve pencere sistemlerinde özellikle son yıllarda en çok tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır. Tam adıyla Poli- Vinly-Klorid olarak bilinen PVC çeşitli katkı maddelerinin bir araya getirildikten sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilmesi ve plastik haline getirilmesi şeklinde üretilmektedir.

Ortak ayıt, kapı veya kanat gibi kullanım panellerinin tamamına PVC doğrama adı verilmektedir. Birçok farklı avantajı ve çeşitli bulunan bu ürünler özellikle kolay kullanımları sayesinde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Firma olarak kullanmış olduğumuz tüm kapı ve cam balkon sistemlerinde PVC doğrama kullanarak tüm avantajlarını sizler için en uygun şekilde sağlamaktayız.

PVC Doğrama Avantajları Nelerdir?

PVC doğrama avantajları kendi içerisinde birçok farklı avantajı ortaya koymaktadır. Özellikle en üst düzeyde su sızdırmaz özelliğe sahip olan bu ürünler genellikle kar veya yağmur yağışı olduğu durumlarda cam balkonlarda ya da balkon kapılarında kullanılırken herhangi bir su sızma problemi ortaya çıkmamaktadır

Bunun yanı sıra şık ve estetik bir görüntü ortaya koyan pvc doğrama sayesinde hem ev dekorasyonunu daha mükemmel hale getirmek mümkün olup hem de dekorasyon ile uyumlu PVC doğrama modelleri tercih ederek tam bir uyum sağlamak mümkündür. Plastik maddeden üretilmiş olması nedeniyle oldukça kolay kullanıma sahip olup aynı zamanda uzun süre bakım veya onarım masrafı gerektirmediğinden kişiler tarafından en çok tercih edilen ürünler olarak kabul edilmektedir.

Aynı zamanda yine plastik olmasına bağlı olarak paslanma veya çürüme gibi durumların söz konusu olmadığı PVC doğrama modellerinde aynı zamanda çözülme veya bükülme gibi problemler de yaşanmamaktadır. Bu kapsamda hem sağlam hem de dayanıklı olan bu ürünler ateşe karşı dirençli yapıya sahip olmaları nedeniyle güvenli kullanım imkanı da sağlamaktadırlar.

Geri dönüşüm malzemeler kullanılarak üretilmesi nedeniyle doğa dostu ve çevreci olarak kabul edilen PVC doğrama modelleri için aynı zamanda en düşük seviyede enerji tüketmek üretimi sırasında yeterli olmaktadır.

Bu kapsamda PVC doğrulamanın tercih edilme nedenleri özellikle profil ve kapı üretimi sırasında ahşap ya da alüminyum malzemelere göre daha dayanıklı ve işlevsel olmalarının yanı sıra polimer zincirindeki klor atomu nedeniyle herhangi bir yangın durumu söz konusu olduğunda zor tutuşur bu nedenle de kişilere daha güvenli bir ortam sağlamaktadır.

Genellikle alev alması için oldukça yüksek sıcaklığa ihtiyaç bulunan bu ürünler aynı zamanda yangın çıkmasına da önemli ölçüde engellemektedir.

Özel katkı maddeleri kullanılarak üretilen PVC doğrama modelleri parlaklığı, rengi ve berraklığı bakımından da uzun süre kullanım imkanı sağlamakta olup kimyasal nedeniyle çürüme, şoka, korozyona veya aşınmaya uğramaktadır.

Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda genellikle PVC doğrama modelleri en çok tercih edilme sebebi olarak görülmekte olup aynı zamanda geri dönüşüm malzemeleri ile üretilmesi nedeniyle yeniden şekillendirilmesi ve yeniden geri dönüşüme sokularak kullanılması mümkün olmaktadır.

Çok yönlü oluşu nedeniyle elektrik, ambalaj, otomotiv ve tıp sektöründe oldukça sık kullanılırken aynı zamanda balkon sistemi üretim yapan firmamız tarafından da sıkça kullanılmaktadır.

Pvc Doğrama Çeşitleri Nelerdir?

PVC doğrama çeşitleri özellikle birbirinden farklı özelliğe sahip olup kullanım bakımından da çeşitlilik sağlamaktadır. Çeşitli kullanım alanlarında farklı çeşitler tercih edilmekte olup her biri birbirinden farklı avantajı beraberinde getirmektedir. Genel olarak PVC doğrama çeşitleri şöyle sıralanabilir;

Gibi daha birçok çeşide sahip olan pvc doğrama ürünler özellikle normal doğramaları göre müşteriler için çok daha fazla avantaj sağlamaktadır. Kullanım alanları bakımından özellikle kapı ve pencerelerde en çok tercih edilen doğrama modeli PVC doğrama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünler yüksek ısı yalıtımı, ses yalıtımı, rüzgâra karşı dayanıklılık, estetik ve şık görünümü sayesinde aynı zamanda bakımının kolay olması kapsamında da oldukça avantajlı ürünler olmaktadır.

Pimapen Cam Çeşitleri

Pimapen cam çeşitleri ve modelleri kullanılacak alana göre tercih edilmekte olup çift cam, sürgülü cam veya tek cam olarak çeşitlilik göstermektedir. Genellikle sürgülü pimapen camlar geniş alanlar için çok daha işlevsel ürünler olarak kabul edildiğinden ve aynı zamanda geniş alanları birden fazla bölmeye ayırarak kullanım kolaylığı sağladığından en çok tercih edilen modeller olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ofislerde kullanılan pimapen camlar ise departmanları birbirinden ayırmak için kullanılmakta olup genellikle alüminyum doğrama ile üretilen ürünlerin yanı sıra beyaz PVC doğrama kullanılarak üretilen ürünleri de kapsamaktadır.

Pimapen cam modelleri hem balkonlar için hem de yaz veya kış bahçesinin kapatılması için tercih edilen önemli ve işlevsel ürünler olarak bilinmektedir. Böylece kullanıldığı alanda kış aylarında soğuk, şiddetli rüzgâr, dolu veya kar gibi olumsuz durumlardan iç alanın etkilenmesi önlenmiş olmaktadır.

PVC Doğrama Fiyatları

PVC doğrama fiyatları temelde metrekare cinsi üzerinden değişiklik göstermekte olup aynı zamanda renk ve bazı ölçülere göre de farklılık sağlanmaktadır. Kullanıldığı alan üzerinde de fiyat değişikliği görülen bu ürünler PVC pencere sistemleri ve PVC kapı sistemleri kapsamında farklı fiyatlara sahiptir.

PVC pencere fiyatları üzerinde hesaplama yaparken kişilerin PVC doğrama fiyatı, cam fiyatı, aksesuar fiyatı, pervaz fiyatı ve mermer denizlik fiyatı kapsamında ödeyecekleri ücretlerde değişiklik göstermektedir.

Her biri farklı hesaplama özelliğine sahip olan bu kriterler kapsamında fiyat artışı veya düşüşü söz konusu olduğunda pvc doğrama pencere modelleri de farklılık göstermektedir.

PVC doğrama fiyatları PVC doğrama metrajı ile doğrama birim metretül satış fiyatı çarpılarak elde edilmekte olup cam fiyatı cam için belirlenen metrekare fiyatı ile camın birim metrekare satış fiyatının çarpılması ile elde edilmektedir.

Aksesuar fiyatları ise genellikle pvc doğramadaki bir adet çift açılımın fiyatı olarak bilinmekte olup pencere veya balkon sistemlerine göre aksesuar fiyatları da çeşitlilik göstermektedir.

Pervaz fiyatı, pervaz metrajı ile pervaz birim metretül satış fiyatının çarpılması ile bulunmakta olup mermer denizlik fiyatı ise mermer denizlik uzunluğu ile denizlik birim metretül satış fiyatının çarpılması ile hesaplanmaktadır

Pimapen Pencere Fiyatları

Pimapen pencere fiyatları kullanım alanına göre değişiklik göstermekte olup aynı zamanda metrekare cinsinden de farkla da sağlamaktadır. Pimapen fiyatları belirlenirken duvarların yapısı ve ölçüsü fiyatlar üzerinde belirleyici faktör olarak karşımıza çıkarken aynı zamanda pencerelerin genişliğinin ne kadar olacağı da bu alanda önemli faktör olarak kabul edilmektedir.

Tüm ürünlerde olduğu gibi pimapen pencere fiyatları üzerinde de en önemli faktör pimapenin kalitesidir. Kalitesi arttıkça ürünlerin metrekare fiyatları da artmakta olup buna doğru orantılı olarak kullanım ömürleri de uzamaktadır.

İspanyolet sisteminin niteliği, kullanılacak ek malzemelerin niteliği ve işçilik gibi etmenler de pimapen fiyatları üzerinde belirleyici olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle belirli bir standartlara sahip olmayan fiyatlar hakkında ilk olarak sitemizi ziyaret ederek PVC doğrama kullanılan pimapen modellerini inceleyebilir ve modellerin metrekare fiyatı üzerinden yapılacak alanın metrekare ölçüsünü hesaplayarak ortalama bir fiyata ulaşmanız mümkündür.

Net fiyatları ise firmamız ile görüşme sağlayarak öğrenebilir ve aynı zamanda tüm ürünler hakkında en detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Katlanır Cam Balkon

Desteğe mi İhtiyacınız Var?

Bize Ulaşın
No Image Found