Isı Camlı Cam Balkon

Isıcamlı Cam Balkon

İstanbul ısıcamlı cam balkon hizmeti veren firmamız sayesinde 4 mevsim boyunca balkon keyfine ulaşabilirsiniz. İstanbul’da cam balkon sistemleri üzerine hizmet vermeye devam eden firmamız aracılığıyla hem ısı camlı cam balkon hem de diğer balkon çeşitleri kapsamında hizmet almanız mümkündür.

Isıcamlı cam balkon sisteminde kullanılan camların kalınlıkları değişiklik göstermekte olup en kaliteli ve üst düzey korumalı cam kullanımına özen göstermekteyiz. Özellikle cam seçimi yaparken dayanıklılık ve ısı yalıtımı sağlaması oldukça önemli olup kişilerin açık balkonlarına kapalı hale getirirken tercih ettikleri ısıcamlı cam balkon modellerimiz sayesinde hem güvenilir hem de ısı yalıtımı sağlanmış bir ortama sahip olabilirsiniz.

Bu noktada özellikle ısıcam nedir? sorusu mutlaka cevabı bilinmesi gereken bir sorudur. Evlerin balkonlarına kapatırken cam tercihi yapmak önemli olduğu kadar ısıcam un ne olduğunun bilinmesi de önemlidir.

Teknik anlamda ısıcam 2 ya da daha fazla camın aralarında boşluk bırakılarak bir araya getirilmesi ve bu boşlukların içerisine argon, ksenon veya kripton gibi asal gazların doldurularak yalıtım sağlaması olarak bilinmektedir.

Çift cam olarak da adlandırılan bu ürünler yaz aylarında dışarıdaki sıcak havanın içeriye geçmesini engellerken aynı zamanda kış aylarında da içerideki sıcak havanın dışarıya çıkmasını engellemektedir. Ancak bu noktada özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli unsur her çift camın ısıcam özelliği taşımadığı olmalıdır.

Isıcam olabilmesi için mutlaka yukarıda yer alan tüm özellikleri sağlıyor olması gerekmektedir. Bu kapsamda ısıcam özellikleri içerisinde 2 cam arasında asal gazların bulunması bir gül etrafında nem alıcı, alüminyum, dış yalıtım macunu ve butil kullanımı yapılarak cam parçalarının tek parça hale getirilmesi olarak bilinmektedir.

Temelde ısıcam camlar arasında bırakılan boşluklara gazın doldurulmasıyla birlikte ısı yalıtımı sağlaması nedeniyle bu ismi almaktadır. Özellikle ısı tasarrufu sağlanabilmesi için cam yüzeyi genişledikçe cam kalınlığının yükselmesi gerektiği de bilinmelidir

Isı Camlı Sürme Cam Balkon

Isı camlı sürme cam balkon temelde ısıcam kullanılarak yapılan sürgülü yapılara verilen isimdir.

Firmamız tarafından hem ısı yalıtımı sağlayan ısı camlı cam balkon yapılmakta olup hem de bu balkonları sürgülü sistemle yaparak daha kolay kullanılmasını sağlamaktayız.
Özellikle sürgülü sisteme sahip olan cam balkonlar yaz aylarında açık balkona dönüştürülebilir olması nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmekte olup aynı zamanda dışarıya ulaşım kapsamında da fayda sağlayıcı olduğundan oldukça işlevsel ürünlerdir.

Bu süreçte firmamız tarafından sağlanan ısı camlı sürme cam balkon modelleri için sitemiz içerisinde yer alan modelleri inceleyebilir ve sizin için en uygun olan model kapsamında sipariş verebilirsiniz.

Isıcamlı Cam Balkon Nedir?

Isıcamlı cam balkon temelde ısıcam özelliği bulunan camlar kullanılarak gerçekleştirilen cam balkon sistemlerine verilen isimdir. Bu balkon modellerinde mutlaka cam çeşidi olarak ısı cam özelliği gösteren modeller kullanılmakta olup hem ısı tasarrufu sağlanmakta hem de yalıtımı özelliği ortaya konulmaktadır.

Isıcamlı cam balkon sistemleri içerisinde kullanılan birleşme ve bağlantı noktaları, profil, fitil içi malzemelerin tamamı ve fikirlerin mutlaka yalıtım özelliği göstermesi gerekmektedir. Bu kapsamda sadece camın ısı yalıtımlı olması yeterli olmayıp aynı zamanda belirtmiş olduğumuz ürünlerin de yalıtım özelliği göstermesi gerekmektedir.

Isıcamlı Cam Balkon Avantajları

Isıcamlı cam balkon avantajları özellikle kişilerin neden bu sistemleri tercih etmeleri hususunda oldukça etkili olmaktadır. Özellikle camların katlanır özellikte olması ve sağ ya da sol yönde toplanabilir özelliğe sahip olması mevsim değişikliklerinden kaynaklanan durumlar için oldukça etkili sistemler olarak karşımıza çıkmaktadır.
Aynı zamanda ısı camlı balkon sistemi tercihi evin daha modern ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlarken beraberinde birçok faydayı da getirmektedir. Isıcamlı cam balkon avantajları genel olarak şöyle listelenebilir;

Tüm bu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda özellikle ısı yalıtım avantajı birçok modelin önüne geçmesine olanak sağlamaktadır. Genellikle kış aylarında evin içerisindeki sıcağın dışarıya dağılmasını engelleyen bu sistemler sayesinde kişiler doğalgaz faturalarından önemli ölçüde tasarruf elde edebilirler.

Aynı zamanda özellikle sıcak iklimlere sahip olan bölgelerde yaz aylarında içerideki soğuk havayı dışarıya vermeyerek aynı zamanda dışarıdaki sıcak havayı içeriye geçirmeyerek klima kullanımını minimum seviyeye indirmektedir. Böylece yaz aylarında da elektrik faturasından tasarruf etmeyi kolaylaştırmaktadır.

Son olarak fonksiyonel özelliğe sahip olması nedeniyle balkon şekillerine göre kullanılabilir özelliğe sahip olduğundan kişilere her açıdan rahat kullanım imkanı sağlamaktadır.

Cam Balkon Fiyatları

Cam balkon fiyatları genellikle birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. modeller arasında farklılık görüldüğü gibi kullanılan cam çeşitleri arasında da farklılık görülmektedir. Isıcam kullanılan cam balkon sistemlerinin fiyatları bu kapsamda normal çift cam kullanılan cam balkon sistemlerinin fiyatlarına göre daha yüksek maliyetlere sahiptir

Ancak ısı camın özellikle diğer cam çeşitlerinden yüksek fiyatlı olmasının nedeni ısı yalıtımını en iyi şekilde sağlayabilir olması ve hem çift cam kullanılarak hem de tüm malzemelerin yalıtımlı seçilmesi kapsamında fiyatlarda artış meydana gelmektedir.

2022 Cam Balkon Fiyatları

2022 cam balkon fiyatları bu kapsamda özellikle kullanılan camın cinsine, materyalin kalitesine, m2 ölçüsüne ve sürgülü ya da normal sisteme sahip olmasına göre değişiklik göstermektedir. Temelde ısıcamlı cam çeşidi kullanıldığında ve sürgülü sistem tercih edildiğinde metrekare ölçüsü yüksek olan siparişler en yüksek fiyatlara sahip olmaktadır.

Bunun yanı sıra yine ısıcam tercih edilerek aynı metrekareye balkon sistemi kurulduğunda ancak bu kez sürgülü sistem kullanılmadığında fiyatta biraz daha düşme söz konusu olacaktır.

Bu kapsamda katlanır cam balkon m2 fiyatları hakkında sitemizin içerisinde yer alan modelleri inceleyerek net bir fiyat bilgisine ulaşmanız mümkün gün olup aynı zamanda ödeyeceğiniz genel fiyat hakkında da tarafımızla iletişime geçmeniz fiyat bilgilendirilmesi için oldukça önemlidir.

Fransız Balkon Cam Fiyatları

Fransız balkon cam fiyatları özellikle geniş balkonlara göre daha dar ve az metrekareye sahip olmaları nedeniyle daha uygun fiyatlara sahip olsalar da bu noktada camın özelliği ve kalitesi kapsamında yüksek fiyatlar söz konusu olmaktadır.

Genellikle Fransız balkon cam fiyatları modellere göre değişiklik göstermekte olup günümüzde karelere bölünmüş modeller yanı sıra düz modeller de farklılık gösterdiğinden fiyatlarda değişiklik söz konusu olmaktadır.

Katlanır Cam Balkon

Desteğe mi İhtiyacınız Var?

Bize Ulaşın